Дзвінок на вайбер об 11 ранку…. беру телефон, – Алло?  – Наташа, що нам робити? В нас витащили з сумочки паспорт? 


За весь мій досвід в туризмі, мої клієнти в таку ситуацію попадали двічі: в Барселоні (Іспанія), де запросто можуть потягти гаманця, документи з сумочки у людних місцях, навіть в самісінькому центрі міста. І в Італії, в Неаполі, коли в жінки проїзджий водій на скутері, або як їх там називають “моторіно”, зірвав сумочку з плеча, і на швидкості зник за поворотом…


Такі ситуації трапляються не часто. Як в таких ситуаціях не розгубитись, не впасти в паніку?

Перша ваша дія до поїздки ще на Україні – усі ваші фотокопії українського та закордонного паспорта ви тримаєте або на електронному диску, або в гугл докс. Або пересилаєте собі самому на електронну скриньку. Тобто до цього місця ви маєте доступ з будь-якого девайсу з підключенням до інтернету.


Друга ваша дія – походити навколо того місця, де, як ви думаєте, могла статися крадіжка. Часто густо злодії забирають гроші, готівку, а гаманець, документи можуть викинути не далеко від місця події.

 

Третя дія – звертаєтесь у поліцію: а раптом хтось з прохожих помітив документи і підібрав їх, відніс до поліції? Там ви напишете заяву і отримаєте на руки копію протоколу.

 

Четверта дія – ви звертаєтесь до посольства України за кордоном. Телефон і адреса завжди вказані в пам’ятці туристу, яку вам видадуть у вашому агентстві. також при перетині кордону оператор надсилає вам смс з даними посольства у тій країні, де ви опинились. Так, можливо буде потрібно їхати в інше місто, навіть за кількасот кілометрів від вашого місця відпочинку. У зв’язку з цим, відразу інша рекомендація: завжди майте кошти, не втрачайте голову і не спускайте усі кошти на шопінг (я зараз до дівчаток звертаюсь). Саме тут вам потрібно буде мати копії ваших документів, які зберігаються у вас в папочці в хмарці в неті для підтвердження особи. Також підійде посвідчення водія. Тут можуть вас підстерігати ще витрати:консульський збір може кооливатись від 20 до 100 євро надаєте 2 кольорові фотокарточки 3,5 на 4,5 см (такі, як ми робили на візу). Через деякий час вам видадуть “білий” паспорт – тимчасове посвідчення особи, який вам дасть право на протязі 15-30 днів повернутись додому.

А що робити, якщо втратив паспорт в одній країні, а виїзджаєш/вилітаєш з іншої? В такому разі звернення в поліцію здійснюється по факту крадіжки паспорта, там де ви це помітили. А в посольство України ви можете звернутись і в іншій країні, наприклад кінцевої точки на маршруті вашої подорожі за кордоном. також тут також можуть чекати не очікувані витрати, а саме, покупка нових квитків додому.

Бажаю, щоб ви ніколи не потрапляли в такі ситуації. Будьте пильними; по можливості, якщо закони країни дозволяють, не носіть документів з собою, лишайте їх в сейфі номера. А з собою майте лише копії вашого паспорта і візи (якщо країна має візовий режим з Україною).

Автор статті: Наталія Тимченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *