Щодня в агенціях нам туристи задають питання: “У якій валюті оплачується тур? А я б хотів оплатити в Євро. А чому тільки в гривні..”. Анастасія Ніколаєнко дає детальну відповідь:

⠀     ❶Чи можна оплатити тур в валюті?

Ні, всі тури оплачуються ТІЛЬКИ в гривні, за курсом туроператора. Інших варіантів просто немає, на жаль.

⠀      ❷Де можна подивитися курс туроператора?

Курс туроператора можна подивитися на офіційному сайті одного з туроператорів, він у всіх майже завжди дорівнює. (TPG, Анекс, Корал, Туї, Пегас, Джоін, і т.д.)

⠀      ❸Який курс у туроператора?

Курс у туроператора більше на 3-5% (в середньому 1 гривню), ніж в обміннику.

         ❹ Чому курс у туроператора вище?

Пов’язано це з тим, що туроператори, як і багато підприємств, які пов’язані з ЗЕД, закладають свої витрати в завищений курс. Туристи оплачують тур в гривні, а туроператор свого часу розраховуються зі своїми партнерами в інших країнах в їх валюті. Це чиста економіка.

⠀      ❺ Чи завжди у туроператора був такий високий курс?

Ні, в хороші часи, курс ТО був нижче комерційного і дорівнював банківському.⠀

        ❻  Чому ми не виставляємо тури в гривні?

На сайті оператора є сума в грн. Для вашої зручності і у зв’язку з тим, що курс щодня змінюється, ми прописуємо суму туру в доларах або в євро. При оплаті туру сума множиться на курс.

⠀      ❼ Як оплачується тур по ранньому бронюванню?

Якщо ви бронюєте тур як мінімум за пару місяців до вильоту, то у вас є можливість оплатити його частинами. Сума туру фіксується у валюті (€ або $). Перший платіж в розмірі не менше 25-50% оплачується в гривнях за курсом туроператора на день бронювання. Залишок можна доплатити за 15-30 днів до вильоту. Залишок, як правило, коли не порушилися умови розтермінування, оплачується за курсом туроператора на день доплати.

Автор статті: Руслан Шеремета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *